Únor 2009

Závody na Zadově a na Sněžníku

12. února 2009 v 23:19 | Petr Růžička |  Závody
Za poslední měsíc jsme se s Laskounem účastnili dvou závodů. První byl na Zadově v polovině ledna. Byl to náš první závod v této sezóně 2008/2009 a bylo to sakra cítit. Fyzička na nic, sotva jsme to s Laskem dojeli. První kolo bylo strašný, přepálill jsem začátek a ve druhé polovině už jsem vůbec nemohl.... Druhý den jsme síly rozložili už s trošku větším rozmyslem a dojeli vcelku v pohodě a s lepším časem. každopádně byl celkový výsledek vcelku bídný a těch 2x10 km jsme ujeli s rychlostí 10 km/hod.

Druhý závod byl na Sněžníku. Během těch dvou týdnů do závodů jsme toho moc naběhat nestihli, ale pár tréninků jsme si přesto odbyli. Ve Stromovce, kam chodíme běhat, byl ještě sníh ze závodu Tour de Ski a tak jsme mohli trénovat na lyžích. Na závodech na Sněžníku bylo vše skvěle připraveno a trať byla velice svižná a nenáročná, až jsem se v cíli docela i divil, že je už konec a já ještě nemám dost. Nakonec jsme proti Zadovu docela dost zrychlili a Lasko většinu cesty hezky táhnul. Průměrnou rychlost jsme na 2x12 km měli 15 km/hod, což není žádný mistrovský čas, ale byl jsem rád, že je nějaký posun dopředu:). Na Sněžníku jsem se také potkali s několika dalšími závodníky z Klubu ČHP - Skijoring jel Dan Hakl a kategorii spřežení D jel se dvěma psi Jarda Svoboda. Krásné bylo také spřežení Vandy Kmochové. To byla opravdu radost pro oči:)!